Murata Electronics North America GRM0336R1E330GD01D
GRM0336R1E330GD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336R1E330GD01D
Brief Description
CAP CER 33PF 25V R2H 0201
Datasheet Download
GRM0336R1E330GD01D.pdf
Availability of GRM0336R1E330GD01D
QUANTITY
GRM0336R1E330GD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336R1E330GD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336R1E330GD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336R1E330GD01D
Related LinksGRM0336R1, GRM0336R1E330GD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336R1E330GD01D Details Description
Related parts for GRM0336R1E330GD01D
REGULATOR 6.00V TOP TAB datasheet.pdf
ADAPTER PROGRAMMER 8-SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 33.15V 3KA DISC 20MM datasheet.pdf
RES SMD 38.3 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 10COND 20AWG SHLD 500' datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf