Murata Electronics North America GRM0336R1E5R9DD01D
GRM0336R1E5R9DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336R1E5R9DD01D
Brief Description
CAP CER 5.9PF 25V R2H 0201
Datasheet Download
GRM0336R1E5R9DD01D.pdf
Availability of GRM0336R1E5R9DD01D
QUANTITY
GRM0336R1E5R9DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336R1E5R9DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336R1E5R9DD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336R1E5R9DD01D
Related LinksGRM0336R1, GRM0336R1E5R9DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336R1E5R9DD01D Details Description
Related parts for GRM0336R1E5R9DD01D
TOOL STAKING FOR DBL ENDED TERM datasheet.pdf
RES SMD 1.54K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 715 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 48V datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 64KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
VHDM BP 6 ROW SHLD END 10 COL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 13.8VOUT 50W datasheet.pdf
RES 123.24 OHM 0.3W 0.02% RADIAL datasheet.pdf
TOOL DIE SET CHS .160/.195" datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 25V 2711 datasheet.pdf
ATTENUATOR 6 DB DC 4GHZ datasheet.pdf