Murata Electronics North America GRM0336S1E2R6CD01D
GRM0336S1E2R6CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336S1E2R6CD01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2.6PF 25V S2H 0201
Datasheet Download
GRM0336S1E2R6CD01D.pdf
Availability of GRM0336S1E2R6CD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0336S1E2R6CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336S1E2R6CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336S1E2R6CD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336S1E2R6CD01D
Related LinksGRM0336S1, GRM0336S1E2R6CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336S1E2R6CD01D Details Description
Related parts for GRM0336S1E2R6CD01D
RES SMD 105 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 1A 8LFCSP datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 12-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONN TERM BLK FEED THRU BLU 16MM datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 10A datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 300MW SOT23 datasheet.pdf
FLAT HEATPIPE 70W 3.5X11.2X100MM datasheet.pdf