Murata Electronics North America GRM0336S1E9R9CD01D
GRM0336S1E9R9CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336S1E9R9CD01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 9.9PF 25V S2H 0201
Datasheet Download
GRM0336S1E9R9CD01D.pdf
Availability of GRM0336S1E9R9CD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0336S1E9R9CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336S1E9R9CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336S1E9R9CD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336S1E9R9CD01D
Related LinksGRM0336S1, GRM0336S1E9R9CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336S1E9R9CD01D Details Description
Related parts for GRM0336S1E9R9CD01D
RES SMD 3.32 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 8POS VERT 10MM datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.8A 176 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 6200PF 100V 10% BP 1825 datasheet.pdf
RES 681 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 229 TYP datasheet.pdf
IDC SOCKET, 0.079" 20POS datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS RA BROWN datasheet.pdf