Murata Electronics North America GRM1555C1E3R3BA01D
GRM1555C1E3R3BA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1555C1E3R3BA01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3.3PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
GRM1555C1E3R3BA01D.pdf
Availability of GRM1555C1E3R3BA01D
QUANTITY
GRM1555C1E3R3BA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1555C1E3R3BA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1555C1E3R3BA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1555C1E3R3BA01D
Related LinksGRM1555C1, GRM1555C1E3R3BA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1555C1E3R3BA01D Details Description
Related parts for GRM1555C1E3R3BA01D
CONN DB15 CRIMP FEMALE TIN datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 2.1A 147 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 5% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 180 OHM 14SOIC datasheet.pdf
SENS 750PSI 5/8" 7/16-20 UNF 5V datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 4.3A 42 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 4SMD datasheet.pdf
09+09 DIL HORIZ SOCKET datasheet.pdf
CAP CER 8PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf