Murata Electronics North America GRM1885C1H120GA01D
GRM1885C1H120GA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1H120GA01D
Brief Description
CAP CER 12PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1H120GA01D.pdf
Availability of GRM1885C1H120GA01D
QUANTITY
GRM1885C1H120GA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1H120GA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1H120GA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1H120GA01D
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1H120GA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1H120GA01D Details Description
Related parts for GRM1885C1H120GA01D
TERM BLOCK HDR 5POS 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS IDC 22AWG .156 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 5MM datasheet.pdf
Connector Socket 33 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
PMI EDGE LIGHT IND RED 15/32 CYL datasheet.pdf
HAN ES AV TERMINAL BLOCK CODING datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS PNL MNT PIN CRIMP datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT PIN datasheet.pdf