Murata Electronics North America GRM1885C1H1R0CZ01J
GRM1885C1H1R0CZ01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1H1R0CZ01J
Brief Description
CAP CER 1PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1H1R0CZ01J.pdf
Availability of GRM1885C1H1R0CZ01J
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1885C1H1R0CZ01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1H1R0CZ01J
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1H1R0CZ01J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1H1R0CZ01J
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1H1R0CZ01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1H1R0CZ01J Details Description
Related parts for GRM1885C1H1R0CZ01J
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 100 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 158 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.74M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 12PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT PIN datasheet.pdf