Murata Electronics North America GRM1885C1H391GA01D
GRM1885C1H391GA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1H391GA01D
Brief Description
CAP CER 390PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1H391GA01D.pdf
Availability of GRM1885C1H391GA01D
QUANTITY
GRM1885C1H391GA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1H391GA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1H391GA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1H391GA01D
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1H391GA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1H391GA01D Details Description
Related parts for GRM1885C1H391GA01D
SOCKET ADAPTER BGA TO 32DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 25V NP0 2225 datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 82PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CONN INSERT 17POS PIN datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf