Murata Electronics North America GRM1885C1H5R0CZ01D
GRM1885C1H5R0CZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1H5R0CZ01D
Brief Description
CAP CER 5PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1H5R0CZ01D.pdf
Availability of GRM1885C1H5R0CZ01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1885C1H5R0CZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1H5R0CZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1H5R0CZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1H5R0CZ01D
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1H5R0CZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1H5R0CZ01D Details Description
Related parts for GRM1885C1H5R0CZ01D
FIXED IND 120UH 180MA 2.39 OHM datasheet.pdf
CABLE D-SUB-AFU09B/AE09G/AFU09B datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND WHITE datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
RES 402 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC TXRX RS485 HALF DUPLEX 8DIP datasheet.pdf
PNL MNT 20MA GREEN W/WIRE 6" datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 35V X7R 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.0036UF RADIAL datasheet.pdf