Murata Electronics North America GRM1885C2A120JZ01C
GRM1885C2A120JZ01C picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C2A120JZ01C
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM1885C2A120JZ01C.pdf
Availability of GRM1885C2A120JZ01C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1885C2A120JZ01C Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C2A120JZ01C
Internal Part NumberEIS-GRM1885C2A120JZ01C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM1885C2A120JZ01C today.
SeriesGRM1885C2A
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM1885C2A120JZ01C
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM1885C2, GRM1885C2A120JZ01C Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C2A120JZ01C Details Description
Related parts for GRM1885C2A120JZ01C
RES SMD 56 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 28-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES SMD 33.2KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 193 I/O 240QFP datasheet.pdf
RELAY AUTOMOTIVE SPDTX2 20A 12V datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 6.3V X5R 0402 datasheet.pdf