Murata Electronics North America GRM1885C2A2R7CZ01D
GRM1885C2A2R7CZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C2A2R7CZ01D
Brief Description
CAP CER 2.7PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C2A2R7CZ01D.pdf
Availability of GRM1885C2A2R7CZ01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1885C2A2R7CZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C2A2R7CZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C2A2R7CZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C2A2R7CZ01D
Related LinksGRM1885C2, GRM1885C2A2R7CZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C2A2R7CZ01D Details Description
Related parts for GRM1885C2A2R7CZ01D
DIODE ZENER 6.2V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
BOARD DEMO INTERNET RADIO datasheet.pdf
DAUGHTER BOARD PICTAIL PLUS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
IDC BOX HEADER 0.050 64 POS datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf