Murata Electronics North America GRM1885C2A561FA01D
GRM1885C2A561FA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C2A561FA01D
Brief Description
CAP CER 560PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C2A561FA01D.pdf
Availability of GRM1885C2A561FA01D
QUANTITY
GRM1885C2A561FA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C2A561FA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C2A561FA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance560pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C2A561FA01D
Related LinksGRM1885C2, GRM1885C2A561FA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C2A561FA01D Details Description
Related parts for GRM1885C2A561FA01D
HOOK-UP STRND 16AWG WHITE 50' datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 24V datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 12POS R/A datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 3V SC70 datasheet.pdf
IC FLIP FLOP 5BIT DIFF 28-PLCC datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 05VOUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
MICROPHONE datasheet.pdf
LC SMART POWER MONITOR datasheet.pdf
CAP FILM 430PF 1% 630VDC AXIAL datasheet.pdf