Murata Electronics North America GRM1885C2A9R0DA01J
GRM1885C2A9R0DA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C2A9R0DA01J
Brief Description
CAP CER 9PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C2A9R0DA01J.pdf
Availability of GRM1885C2A9R0DA01J
QUANTITY
GRM1885C2A9R0DA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C2A9R0DA01J
Internal Part NumberEIS-GRM1885C2A9R0DA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C2A9R0DA01J
Related LinksGRM1885C2, GRM1885C2A9R0DA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C2A9R0DA01J Details Description
Related parts for GRM1885C2A9R0DA01J
CONN PC PIN CIRC 0.020DIA GOLD datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT 16DIP datasheet.pdf
FIXED IND 2UH 11A 7.3 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN SMA PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND TILE 4 datasheet.pdf
RES SMD 1.13K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 65POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
MICRO 100C P 6" YEL JACKS NI datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf