Murata Electronics North America GRM1885C2A9R9DA01D
GRM1885C2A9R9DA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C2A9R9DA01D
Brief Description
CAP CER 9.9PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C2A9R9DA01D.pdf
Availability of GRM1885C2A9R9DA01D
QUANTITY
GRM1885C2A9R9DA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C2A9R9DA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C2A9R9DA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C2A9R9DA01D
Related LinksGRM1885C2, GRM1885C2A9R9DA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C2A9R9DA01D Details Description
Related parts for GRM1885C2A9R9DA01D
CONN HEADER VERT SGL 35POS GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
DOT MATRIX LABEL VINYL 1.00 datasheet.pdf
SY HDR VERT BOSSED DUAL ROW EP2. datasheet.pdf
RES 2.26 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf