Murata Electronics North America GRM1886P1HR50CD01D
GRM1886P1HR50CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886P1HR50CD01D
Brief Description
CAP CER 0.50PF 50V P2H 0603
Datasheet Download
GRM1886P1HR50CD01D.pdf
Availability of GRM1886P1HR50CD01D
QUANTITY
GRM1886P1HR50CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886P1HR50CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886P1HR50CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.50pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientP2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886P1HR50CD01D
Related LinksGRM1886P1, GRM1886P1HR50CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886P1HR50CD01D Details Description
Related parts for GRM1886P1HR50CD01D
IC REG LDO 12V 0.5A DPAK datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 7.5MM 6POS PCB datasheet.pdf
OUTPUT MODULE AC 44MA 15VDC datasheet.pdf
KK 100 HDR POL VERT BWR 25POS datasheet.pdf
RING VERSAKRIMP (H-382-78) datasheet.pdf
RES 909 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER HSHM 110POS 5ROW STR datasheet.pdf
STRIP MARKER 21 STD datasheet.pdf
CONN PLUG datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 395MA 2.3 OHM datasheet.pdf