Murata Electronics North America GRM1886T1H4R8CD01D
GRM1886T1H4R8CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886T1H4R8CD01D
Brief Description
CAP CER 4.8PF 50V T2H 0603
Datasheet Download
GRM1886T1H4R8CD01D.pdf
Availability of GRM1886T1H4R8CD01D
QUANTITY
GRM1886T1H4R8CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886T1H4R8CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886T1H4R8CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886T1H4R8CD01D
Related LinksGRM1886T1, GRM1886T1H4R8CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886T1H4R8CD01D Details Description
Related parts for GRM1886T1H4R8CD01D
Connector Header 8 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 4KHZ RRO 10TDFN datasheet.pdf
ANT ULTRAWIDE-BAND W/CABLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
KK 100 HDR POL RTAN 14POS datasheet.pdf
RES 348 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf