Murata Electronics North America GRM1887U2A2R9CZ01D
GRM1887U2A2R9CZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1887U2A2R9CZ01D
Brief Description
CAP CER 2.9PF 100V U2J 0603
Datasheet Download
GRM1887U2A2R9CZ01D.pdf
Availability of GRM1887U2A2R9CZ01D
QUANTITY
GRM1887U2A2R9CZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1887U2A2R9CZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1887U2A2R9CZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1887U2A2R9CZ01D
Related LinksGRM1887U2, GRM1887U2A2R9CZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1887U2A2R9CZ01D Details Description
Related parts for GRM1887U2A2R9CZ01D
IC ADC 10BIT W/MUX 20-SOIC datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 28-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
POT JOYSTICK 100K OHM datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf