Murata Electronics North America GRM216R71H392KA01J
GRM216R71H392KA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM216R71H392KA01J
Brief Description
CAP CER 3900PF 50V X7R 0805
Datasheet Download
GRM216R71H392KA01J.pdf
Availability of GRM216R71H392KA01J
QUANTITY
GRM216R71H392KA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM216R71H392KA01J
Internal Part NumberEIS-GRM216R71H392KA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3900pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM216R71H392KA01J
Related LinksGRM216R71, GRM216R71H392KA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM216R71H392KA01J Details Description
Related parts for GRM216R71H392KA01J
CIRCULAR datasheet.pdf
CABLE M16 RECEPT 8SLOT 12POS 5M datasheet.pdf
EVALUATION BOARD LM96511 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 5/8"-25M BLACK datasheet.pdf
CONN HEADER 66PS STR DL .100 TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 105POS .050 THRUHL datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 15A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE PIN datasheet.pdf