Murata Electronics North America GRM21A5C2D150JW01D
GRM21A5C2D150JW01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM21A5C2D150JW01D
Brief Description
CAP CER 15PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
GRM21A5C2D150JW01D.pdf
Availability of GRM21A5C2D150JW01D
QUANTITY
GRM21A5C2D150JW01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21A5C2D150JW01D
Internal Part NumberEIS-GRM21A5C2D150JW01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM21A5C2D150JW01D
Related LinksGRM21A5C2, GRM21A5C2D150JW01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21A5C2D150JW01D Details Description
Related parts for GRM21A5C2D150JW01D
CIR BRKR THRM 2.5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN RCPT BOX MNT 2POS W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CAP TANT POLY 120UF 50V AXIAL datasheet.pdf