Murata Electronics North America GRM21B6S2A621JZ01L
GRM21B6S2A621JZ01L picture photo
Mfg. Part Number
GRM21B6S2A621JZ01L
Brief Description
CAP CER 620PF 100V S2H 0805
Datasheet Download
GRM21B6S2A621JZ01L.pdf
Availability of GRM21B6S2A621JZ01L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM21B6S2A621JZ01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21B6S2A621JZ01L
Internal Part NumberEIS-GRM21B6S2A621JZ01L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance620pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM21B6S2A621JZ01L
Related LinksGRM21B6S2, GRM21B6S2A621JZ01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21B6S2A621JZ01L Details Description
Related parts for GRM21B6S2A621JZ01L
DIODE GEN PURP 600V 320A DO205AB datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC UP SUPERVISOR OCTAL 24-TQFN datasheet.pdf
IGBT 1700V 10A 140W TO268 datasheet.pdf
T68 GRAPHITE 120X90X0.08MM W/ADH datasheet.pdf
CAP TANT 0.39UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 150V 10W DO213AA datasheet.pdf
DIE SET 2 CU AWG datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 560NF 5% 1600VDC AXIAL datasheet.pdf