Murata Electronics North America GRM21BC81A106KE18L
GRM21BC81A106KE18L picture photo
Mfg. Part Number
GRM21BC81A106KE18L
Brief Description
CAP CER 10UF 10V X6S 0805
Datasheet Download
GRM21BC81A106KE18L.pdf
Availability of GRM21BC81A106KE18L
QUANTITY
GRM21BC81A106KE18L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21BC81A106KE18L
Internal Part NumberEIS-GRM21BC81A106KE18L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM21BC81A106KE18L
Related LinksGRM21BC81, GRM21BC81A106KE18L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21BC81A106KE18L Details Description
Related parts for GRM21BC81A106KE18L
RELAY TELECOM DPDT 1A 6V datasheet.pdf
RELAY SSR 50A 480VAC AC OUT PNL datasheet.pdf
IC DSP CONTROLLER 32BIT 225BGA datasheet.pdf
RES SMD 48.7K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 6.65KOHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CAP ARRAY 10000PF 16V X7R 0508 datasheet.pdf
15A GFCI PLGMNL25'5-15WR W/4RCPT datasheet.pdf
RES 15.8K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PANEL MNT PIN datasheet.pdf