Vishay/Dale TNPW12102K15BETA
TNPW12102K15BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12102K15BETA
Brief Description
RES SMD 2.15K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW12102K15BETA.pdf
Availability of TNPW12102K15BETA
QUANTITY
TNPW12102K15BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12102K15BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW12102K15BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.15k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)