Murata Electronics North America GRM3195C1H223JA01D
GRM3195C1H223JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM3195C1H223JA01D
Brief Description
CAP CER 0.022UF 50V NP0 1206
Datasheet Download
GRM3195C1H223JA01D.pdf
Availability of GRM3195C1H223JA01D
QUANTITY
GRM3195C1H223JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM3195C1H223JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM3195C1H223JA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM3195C1H223JA01D
Related LinksGRM3195C1, GRM3195C1H223JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM3195C1H223JA01D Details Description
Related parts for GRM3195C1H223JA01D
CONN JACK W/ SLEEVE INSUL BLACK datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf
RES 1.62 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 12.1KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN MOD COUPLER 8P8C TO 8P8C datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 630MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
PLUG 10POS 80DEG BLK/WH 5.3-6.5 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 10% 2312 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf