Murata Electronics North America GRM3196P1H911JZ01D
GRM3196P1H911JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM3196P1H911JZ01D
Brief Description
CAP CER 910PF 50V P2H 1206
Datasheet Download
GRM3196P1H911JZ01D.pdf
Availability of GRM3196P1H911JZ01D
QUANTITY
GRM3196P1H911JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM3196P1H911JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM3196P1H911JZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance910pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientP2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM3196P1H911JZ01D
Related LinksGRM3196P1, GRM3196P1H911JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM3196P1H911JZ01D Details Description
Related parts for GRM3196P1H911JZ01D
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 2W datasheet.pdf
IC REG TRPL BCK/LINEAR 28-SSOP datasheet.pdf
IC CONFIG MULTI FUNCTION SC70-6 datasheet.pdf
RES 7.5M OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 7 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 5.11KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 73A TO220AB datasheet.pdf
RES SMD 1.33KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN 24POS 0.8MM SMT datasheet.pdf
FUSE 2000A 660V 4PKN/60 AR datasheet.pdf