Murata Electronics North America GRM319R61A225MA01D
GRM319R61A225MA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM319R61A225MA01D
Brief Description
CAP CER 2.2UF 10V X5R 1206
Datasheet Download
GRM319R61A225MA01D.pdf
Availability of GRM319R61A225MA01D
QUANTITY
GRM319R61A225MA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM319R61A225MA01D
Internal Part NumberEIS-GRM319R61A225MA01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductGA3 Safety Recognized Caps and Hi-Cap MLCC
Standard Package4,000
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM319R61A225MA01D
Related LinksGRM319R61, GRM319R61A225MA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM319R61A225MA01D Details Description
Related parts for GRM319R61A225MA01D
CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
HDR RA SR .100 DP datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FRONT-END DUAL RCVR 28-TSSOP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 8A TO220AC datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 75.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 120V datasheet.pdf
LED XLAMP ML-E AMBER datasheet.pdf
IC SRAM 128KBIT 25NS 84PGA datasheet.pdf
CAP CER 620PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf