Murata Electronics North America GRM31A5C2J680JW01D
GRM31A5C2J680JW01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM31A5C2J680JW01D
Brief Description
CAP CER 68PF 630V NP0 1206
Datasheet Download
GRM31A5C2J680JW01D.pdf
Availability of GRM31A5C2J680JW01D
QUANTITY
GRM31A5C2J680JW01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31A5C2J680JW01D
Internal Part NumberEIS-GRM31A5C2J680JW01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM31A5C2J680JW01D
Related LinksGRM31A5C2, GRM31A5C2J680JW01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM31A5C2J680JW01D Details Description
Related parts for GRM31A5C2J680JW01D
EVALUATION KIT FOR MAX1737 datasheet.pdf
INDICATOR PB RND BLU 28V ILLUM datasheet.pdf
JFET P-CH 30V 0.35W TO92 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 3.15KV SL RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
RETAINER FOR BATTERY HOLDER datasheet.pdf
CONN PLUG 68POS .050" STR PCB datasheet.pdf
RES 1K OHM 2W 0.02% RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 26A datasheet.pdf
WASHER,LOCK EXT TOOTH datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf