Murata Electronics North America GRM31M6T1H102JD01L
GRM31M6T1H102JD01L picture photo
Mfg. Part Number
GRM31M6T1H102JD01L
Brief Description
CAP CER 1000PF 50V T2H 1206
Datasheet Download
GRM31M6T1H102JD01L.pdf
Availability of GRM31M6T1H102JD01L
QUANTITY
GRM31M6T1H102JD01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31M6T1H102JD01L
Internal Part NumberEIS-GRM31M6T1H102JD01L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package3,000
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1000pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.049" (1.25mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM31M6T1H102JD01L
Related LinksGRM31M6T1, GRM31M6T1H102JD01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM31M6T1H102JD01L Details Description
Related parts for GRM31M6T1H102JD01L
FIXED IND 4.3MH 30MA 36 OHM SMD datasheet.pdf
MOD PWR IN/OUT SLD 1.0MM PNL MT datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 10K OHM 0606 datasheet.pdf
MODEM CDMA 800MHZ 1.9GHZ datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 3.81MM datasheet.pdf
RES 4.42K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 150 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 9V 3W datasheet.pdf
LED COB WHT datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
68UF 350V 16X31,5 datasheet.pdf