Murata Electronics North America GRM39X7R333K16C530
GRM39X7R333K16C530 picture photo
Mfg. Part Number
GRM39X7R333K16C530
Datasheet Download
GRM39X7R333K16C530.pdf
Availability of GRM39X7R333K16C530
QUANTITY
GRM39X7R333K16C530 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM39X7R333K16C530
Internal Part NumberEIS-GRM39X7R333K16C530
Delivery TimeIn stock, ship GRM39X7R333K16C530 today.
SeriesGRM39X7R33
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD0603
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM39X7R333K16C530
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM39X7R3, GRM39X7R333K16C530 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM39X7R333K16C530 Details Description
Related parts for GRM39X7R333K16C530
RES SMD 249 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 16A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 32K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CABLE TWINAXIAL 20AWG 1640.42' datasheet.pdf
OSC MEMS 80.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 53.6K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 130 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS INLINE PIN datasheet.pdf