Murata Electronics North America GRM43DR73A103KW21L
GRM43DR73A103KW21L picture photo
Mfg. Part Number
GRM43DR73A103KW21L
Brief Description
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1812
Datasheet Download
GRM43DR73A103KW21L.pdf
Availability of GRM43DR73A103KW21L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM43DR73A103KW21L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM43DR73A103KW21L
Internal Part NumberEIS-GRM43DR73A103KW21L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
SeriesGRM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.087" (2.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM43DR73A103KW21L
Related LinksGRM43DR73, GRM43DR73A103KW21L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM43DR73A103KW21L Details Description
Related parts for GRM43DR73A103KW21L
BACKSHELL DB25 45DEG GREY PLASTI datasheet.pdf
SPEAKER Z=24OHM SS PORT ON EDGE datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 24SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 50.4V 250A DISC 7MM datasheet.pdf
IC ADC 12BIT W/REF 28-SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 128KBIT 20NS 64TQFP datasheet.pdf
RES 562K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 34.8K OHM 1% 30W datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 66POS PIN datasheet.pdf