Murata Electronics North America GRT31CC81E475KE01L
GRT31CC81E475KE01L picture photo
Mfg. Part Number
GRT31CC81E475KE01L
Brief Description
CAP CER 4.7UF 25V 10% X6S 1206
Datasheet Download
GRT31CC81E475KE01L.pdf
Availability of GRT31CC81E475KE01L
QUANTITY
GRT31CC81E475KE01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRT31CC81E475KE01L
Internal Part NumberEIS-GRT31CC81E475KE01L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRT31CC81E475KE01L
Related LinksGRT31CC81, GRT31CC81E475KE01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRT31CC81E475KE01L Details Description
Related parts for GRT31CC81E475KE01L
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100BGA datasheet.pdf
RES SMD 28.7K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC XDCP SGL 100TAP 10K 8-TSSOP datasheet.pdf
TRIMMER 1M OHM 0.5W TH datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
LP2N 5.00/44 BK datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 180 OHM 5% 0805 datasheet.pdf
Connector Socket 46 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf