Taoglas Limited GSA.8827R.A.101111
GSA.8827R.A.101111 picture photo
Mfg. Part Number
GSA.8827R.A.101111
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANTENNA GSA.8827 WITH RESISTOR
Datasheet Download
GSA.8827R.A.101111.pdf
Availability of GSA.8827R.A.101111
QUANTITY
GSA.8827R.A.101111 Order Process
Ship out your order
Specifications of GSA.8827R.A.101111
Internal Part NumberEIS-GSA.8827R.A.101111
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupWide Band
Frequency (Center/Band)750MHz, 892MHz, 1.575GHz, 1.9GHz, 2.6GHz
Frequency Range698MHz ~ 803MHz, 824MHz ~ 960MHz, 1575.42MHz, 1.71GHz ~ 2.17GHz, 2.49GHz ~ 2.69GHz
Antenna TypeFlat Bar
Number of Bands5
VSWR-
Return Loss-
Gain3.42dBi, 2.38dBi, 1.28dBi, 2.16dBi, 1.71dBi
Power - Max50W
Features-
TerminationConnector, SMA Male
Ingress ProtectionIP65
Mounting TypeAdhesive
Height (Max)0.303" (7.70mm)
ApplicationsCDMA, GPS, GSM, LTE, UMTS, WLAN
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSA.8827R.A.101111
Related LinksGSA.8827R, GSA.8827R.A.101111 Datasheet, Taoglas Limited Distributor
GSA.8827R.A.101111 Details Description
Related parts for GSA.8827R.A.101111
CONN RCPT 4POS MALE SLD CUP SLV datasheet.pdf
RES 3 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 10V 3528 datasheet.pdf