Sullins Connector Solutions GSC15DREH-S13
GSC15DREH-S13 picture photo
Mfg. Part Number
GSC15DREH-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND
Datasheet Download
GSC15DREH-S13.pdf
Availability of GSC15DREH-S13
QUANTITY
GSC15DREH-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of GSC15DREH-S13
Internal Part NumberEIS-GSC15DREH-S13
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row15
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSC15DREH-S13
Related LinksGSC15D, GSC15DREH-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GSC15DREH-S13 Details Description
Related parts for GSC15DREH-S13
TRANS PREBIAS PNP 150MW SC89 datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 25V AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 300 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
MOSFET N CH 650V 15A I2PAK datasheet.pdf
CNTRL LIQ LEVEL 24VAC CHASSIS datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 8A DPAK datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 80POS datasheet.pdf
CAP CER 20PF 1KV NP0 1111 datasheet.pdf