Sullins Connector Solutions GSM10DTAD-S664
GSM10DTAD-S664 picture photo
Mfg. Part Number
GSM10DTAD-S664
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
GSM10DTAD-S664.pdf
Availability of GSM10DTAD-S664
QUANTITY
GSM10DTAD-S664 Order Process
Ship out your order
Specifications of GSM10DTAD-S664
Internal Part NumberEIS-GSM10DTAD-S664
Number of Positions20
Card Thickness0.125" (3.18mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSM10DTAD-S664
Related LinksGSM10DT, GSM10DTAD-S664 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GSM10DTAD-S664 Details Description
Related parts for GSM10DTAD-S664
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
Connector Receptacle HDMI 19 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 28 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS BOX MNT SKT datasheet.pdf