| Internal Part Number | EIS-GTC020R32-76P-B30 | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant | |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) | |
| Production Status (Lifecycle) | In Production | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | Connectors, Interconnects | |
| Family | Circular Connectors | |
| Series | * | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | GTC020R32-76P-B30 | |
| Related Links | GTC020R3, GTC020R32-76P-B30 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor | |
 | AGN200A12 | RELAY TELECOM DPDT 1A 12V | datasheet.pdf | |
 | Z8609316VSC00TR | IC Z8 MPU ROMLESS 44PLCC | datasheet.pdf | |
 | RG2012N-1210-W-T5 | RES SMD 121 OHM 0.05% 1/8W 0805 | datasheet.pdf | |
 | M2B25AA5G30 | SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V | datasheet.pdf | |
 | 6-1879221-2 | RES SMD 6.49 OHM 0.1% 1/16W 0603 | datasheet.pdf | |
 | 0982660322 | .5MM JMPR LGT 102 TYPE D 30POS | datasheet.pdf | |