Amphenol Industrial GTC030-18-6S-G96
GTC030-18-6S-G96 picture photo
Mfg. Part Number
GTC030-18-6S-G96
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 1C 1#4 SKT RECP BOX RM
Datasheet Download
GTC030-18-6S-G96.pdf
Availability of GTC030-18-6S-G96
QUANTITY
GTC030-18-6S-G96 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC030-18-6S-G96
Internal Part NumberEIS-GTC030-18-6S-G96
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC030-18-6S-G96
Related LinksGTC030-1, GTC030-18-6S-G96 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC030-18-6S-G96 Details Description
Related parts for GTC030-18-6S-G96
CAP ALUM 4700UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
CONV DC/DC 12A 1.8V OUT VERT MNT datasheet.pdf
CAP CER 100PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
IC CLK MULT PLL HI DRV 16-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
RES 1.33M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT PIN KIT datasheet.pdf
MINIFIT JR RA DRPEGS TIN GLOW WI datasheet.pdf
AB 3C 3#8 SKT PLUG datasheet.pdf
CAP 180 UF 20% 10 V datasheet.pdf