Amphenol Industrial GTC030-28-20P
GTC030-28-20P picture photo
Mfg. Part Number
GTC030-28-20P
Brief Description
GT 14C 10#12, 4#16 PIN RECP
Datasheet Download
GTC030-28-20P.pdf
Availability of GTC030-28-20P
QUANTITY
GTC030-28-20P Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC030-28-20P
Internal Part NumberEIS-GTC030-28-20P
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC030-28-20P
Related LinksGTC030, GTC030-28-20P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC030-28-20P Details Description
Related parts for GTC030-28-20P
RES SMD 9.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC VIDEO SWITCH QUAD SPST 20SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
C/A 50/125UM RIS MTRJ 20M1 datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 9.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CARD MARKER SELF-LAMINATING datasheet.pdf
CAP CER 20PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf