Amphenol Industrial GTC030R20-7S
GTC030R20-7S picture photo
Mfg. Part Number
GTC030R20-7S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 8C 8#16 SKT RECP BOX RM
Datasheet Download
GTC030R20-7S.pdf
Availability of GTC030R20-7S
QUANTITY
GTC030R20-7S Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC030R20-7S
Internal Part NumberEIS-GTC030R20-7S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC030R20-7S
Related LinksGTC030, GTC030R20-7S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC030R20-7S Details Description
Related parts for GTC030R20-7S
DIODE SCHOTTKY 40V 1.1A DO204AL datasheet.pdf
IC TXRX 5V RS232 LOW PWR 16-DIP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25, 25 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN SPLICE CLOSED 16-22 AWG datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 61MHZ RRO 10UTQFN datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 30 TYPEA 21POS datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES 200 OHM 10W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZ24B M32 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 250V NP0 1210 datasheet.pdf