Amphenol Industrial GTC030RV28-51P-025-LC
GTC030RV28-51P-025-LC picture photo
Mfg. Part Number
GTC030RV28-51P-025-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
GT 12C 12#12 PIN RECP WALL
Datasheet Download
GTC030RV28-51P-025-LC.pdf
Availability of GTC030RV28-51P-025-LC
QUANTITY
GTC030RV28-51P-025-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC030RV28-51P-025-LC
Internal Part NumberEIS-GTC030RV28-51P-025-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC030RV28-51P-025-LC
Related LinksGTC030RV28, GTC030RV28-51P-025-LC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC030RV28-51P-025-LC Details Description
Related parts for GTC030RV28-51P-025-LC
CAP CER 91PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RELAY SOFTSTOP 240V 90A AC OUT datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P6C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
RES 10K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.82K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CBL ASSY PIGTAIL 40' NM NM datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS CABLE SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf