Amphenol Industrial GTC06G2-28-15S
GTC06G2-28-15S picture photo
Mfg. Part Number
GTC06G2-28-15S
Brief Description
GT 35C 35#16 SKT PLUG
Datasheet Download
GTC06G2-28-15S.pdf
Availability of GTC06G2-28-15S
QUANTITY
GTC06G2-28-15S Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC06G2-28-15S
Internal Part NumberEIS-GTC06G2-28-15S
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC06G2-28-15S
Related LinksGTC06G2, GTC06G2-28-15S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTC06G2-28-15S Details Description
Related parts for GTC06G2-28-15S
IC MPU/RESET CIRC 2.80V SC70-4 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 WW datasheet.pdf
CONN TERM MALE 16-20AWG TIN datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 41.2K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
5120 APPLIANCE INLET FILTER 6A datasheet.pdf