Sullins Connector Solutions GTC26SGSN-M89
GTC26SGSN-M89 picture photo
Mfg. Part Number
GTC26SGSN-M89
Brief Description
CONN HEADER 26POS .100 R/A SMD
Datasheet Download
GTC26SGSN-M89.pdf
Availability of GTC26SGSN-M89
QUANTITY
GTC26SGSN-M89 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTC26SGSN-M89
Internal Part NumberEIS-GTC26SGSN-M89
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTC26SGSN-M89
Related LinksGTC26S, GTC26SGSN-M89 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GTC26SGSN-M89 Details Description
Related parts for GTC26SGSN-M89
SENS PROX M12 2MM DC3W-NC 5M datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 3.3 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 6.3V 20% 3017 datasheet.pdf
FIXED IND 200UH 120MA 10.3 OHM datasheet.pdf
SAFETY MAT 600X300MM datasheet.pdf
RES 112 OHM 0.6W 0.005% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
MODULE THYRISTOR 95A ADD-A-PAK datasheet.pdf