TE Connectivity Raychem Circuit Protection GTCA28-401M-R10
GTCA28-401M-R10 picture photo
Mfg. Part Number
GTCA28-401M-R10
Brief Description
GDT 400V 20% 10KA THROUGH HOLE
Datasheet Download
GTCA28-401M-R10.pdf
Availability of GTCA28-401M-R10
QUANTITY
GTCA28-401M-R10 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTCA28-401M-R10
Internal Part NumberEIS-GTCA28-401M-R10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCircuit Protection Products
Gas Discharge Tubes
Featured ProductGas Discharge Tubes
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTray
Voltage - DC Spark Over (Nom)400V
Impulse Discharge Current (8/20µs)10000A (10kA)
Tolerance±20%
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTCA28-401M-R10
GTCA28-401M-R10 Details Description
Related parts for GTCA28-401M-R10
IC 10MHZ Z80 CMOS SIO/3 44-QFP datasheet.pdf
RES 2.74 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC VOLTAGE MON TRIPLE OV 8-MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 0.033 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CAP MICA 91PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 100V SMD datasheet.pdf
TERMINAL BLK 4POS 5MM SIDE ENT datasheet.pdf
RES 32.4 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS INLINE SKT datasheet.pdf