Amphenol Industrial GTCL08F28-21S-B30
GTCL08F28-21S-B30 picture photo
Mfg. Part Number
GTCL08F28-21S-B30
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 37C 37#16 SKT PLUG
Datasheet Download
GTCL08F28-21S-B30.pdf
Availability of GTCL08F28-21S-B30
QUANTITY
GTCL08F28-21S-B30 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTCL08F28-21S-B30
Internal Part NumberEIS-GTCL08F28-21S-B30
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTCL08F28-21S-B30
Related LinksGTCL08F2, GTCL08F28-21S-B30 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTCL08F28-21S-B30 Details Description
Related parts for GTCL08F28-21S-B30
TERM BLOCK HDR 20POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR THS4225 datasheet.pdf
POWER ENTRY MOD W FILTER 4A datasheet.pdf
Crystal 4.9152MHz 30ppm 18pF 180 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 1.21 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP SILICON 0.22UF 15% 11V 0505 datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT SKT datasheet.pdf