Sullins Connector Solutions GZC22SGSN-M89
GZC22SGSN-M89 picture photo
Mfg. Part Number
GZC22SGSN-M89
Brief Description
CONN HEADER 22POS .100 R/A SMD
Datasheet Download
GZC22SGSN-M89.pdf
Availability of GZC22SGSN-M89
QUANTITY
GZC22SGSN-M89 Order Process
Ship out your order
Specifications of GZC22SGSN-M89
Internal Part NumberEIS-GZC22SGSN-M89
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions22
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GZC22SGSN-M89
Related LinksGZC22S, GZC22SGSN-M89 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GZC22SGSN-M89 Details Description
Related parts for GZC22SGSN-M89
CONN CONTACT 18-16AWG TIN 1=250 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 128POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC SMB datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SNGL DECK SHORT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 500MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
MODEL 111 TAP SWITCH 15A 125V datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 60POS HL LOW P datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 25A datasheet.pdf