Sullins Connector Solutions GZC35SBSN-M89
GZC35SBSN-M89 picture photo
Mfg. Part Number
GZC35SBSN-M89
Brief Description
CONN HEADER 35POS .100 R/A SMD
Datasheet Download
GZC35SBSN-M89.pdf
Availability of GZC35SBSN-M89
QUANTITY
GZC35SBSN-M89 Order Process
Ship out your order
Specifications of GZC35SBSN-M89
Internal Part NumberEIS-GZC35SBSN-M89
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions35
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GZC35SBSN-M89
Related LinksGZC35S, GZC35SBSN-M89 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GZC35SBSN-M89 Details Description
Related parts for GZC35SBSN-M89
TERM BLOCK PCB 5.08MM 44POS OR datasheet.pdf
SENSOR PROX NC 12-24VDC 20MM datasheet.pdf
IC FIFO 524X18 4-4NS 240BGA datasheet.pdf
RES 931 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.068UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
UPS SMART ONLINE RACKMOUNT datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
CAP CER 11PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
TV 30C MIXED SKT PLUG datasheet.pdf
TV 6C 6#12 SKT PLUG datasheet.pdf
AB 35C 35#16 PIN RECP datasheet.pdf
15UF 16V 6,7X15,3MM 125C 20000H datasheet.pdf