Hirose Electric Co Ltd H2ABG-10106-Y8
H2ABG-10106-Y8 picture photo
Mfg. Part Number
H2ABG-10106-Y8
Brief Description
JUMPER-H1503TR/A3048Y/H1501TR 6"
Datasheet Download
H2ABG-10106-Y8.pdf
Availability of H2ABG-10106-Y8
QUANTITY
H2ABG-10106-Y8 Order Process
Ship out your order
Specifications of H2ABG-10106-Y8
Internal Part NumberEIS-H2ABG-10106-Y8
Contact EndPin to Socket
Length6.0" (152.4mm)
Wire Gauge28 AWG
Contact FinishGold
ColorYellow
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H2ABG-10106-Y8
Related LinksH2ABG-1, H2ABG-10106-Y8 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H2ABG-10106-Y8 Details Description
Related parts for H2ABG-10106-Y8
CAP CER 0.022UF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES SMD 5.36KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
PROGBL CONVERT DC-DC 40A OUT THU datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 17POS datasheet.pdf
RES 442K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO-214AB datasheet.pdf
HD-I SPARE PARTS KIT datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 10% 250V RADIAL datasheet.pdf