Hirose Electric Co Ltd H3ABG-10110-N4
H3ABG-10110-N4 picture photo
Mfg. Part Number
H3ABG-10110-N4
Brief Description
JUMPER-H1507TR/A2015N/H1505TR10"
Datasheet Download
H3ABG-10110-N4.pdf
Availability of H3ABG-10110-N4
QUANTITY
H3ABG-10110-N4 Order Process
Ship out your order
Specifications of H3ABG-10110-N4
Internal Part NumberEIS-H3ABG-10110-N4
Contact EndPin to Socket
Length10.0" (254.0mm)
Wire Gauge24 AWG
Contact FinishGold
ColorBrown
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H3ABG-10110-N4
Related LinksH3ABG-1, H3ABG-10110-N4 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H3ABG-10110-N4 Details Description
Related parts for H3ABG-10110-N4
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10V 10% 1206 datasheet.pdf
IGBT 600V 34A 125W TO220AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf