t-Global Technology H48-2-300-300-3.0-0
H48-2-300-300-3.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
H48-2-300-300-3.0-0
Brief Description
H48-2 SHEET 300X300X3MM
Datasheet Download
H48-2-300-300-3.0-0.pdf
Availability of H48-2-300-300-3.0-0
QUANTITY
H48-2-300-300-3.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of H48-2-300-300-3.0-0
Internal Part NumberEIS-H48-2-300-300-3.0-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ShapeSquare
Outline300.00mm x 300.00mm
Thickness0.118" (3.00mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity2.2 W/m-K