t-Global Technology H48-6-100-100-10.0-0
H48-6-100-100-10.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
H48-6-100-100-10.0-0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
H48-6 SHEET 100X100X10MM
Datasheet Download
H48-6-100-100-10.0-0.pdf
Availability of H48-6-100-100-10.0-0
QUANTITY
H48-6-100-100-10.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of H48-6-100-100-10.0-0
Internal Part NumberEIS-H48-6-100-100-10.0-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesH48 Product Range
Thermal Interface Product Selection
MSDS Material Safety DatasheetH48-6 MSDS
Featured ProductH48 Series
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesH48-6
UsageSheet
ShapeSquare
Outline100.00mm x 100.00mm
Thickness0.394" (10.00mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Backing, Carrier-
ColorGray
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity3.2 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H48-6-100-100-10.0-0
Related LinksH48-6-100-, H48-6-100-100-10.0-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
H48-6-100-100-10.0-0 Details Description
Related parts for H48-6-100-100-10.0-0
IC REG LDO 1.5V 0.75A 20HTSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 500MA 1.2 OHM datasheet.pdf
FUSE GLASS 2.5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 430 OHM 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 20PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
BERGSTIK II SNGL RA datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
WDH 70 SAFETY REST FOR WXDP 120 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP CER 3PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf