FFF H516005100J0G
H516005100J0G picture photo
Mfg. Part Number
H516005100J0G
Brief Description
762 TB SPR PLU F/SCREW
Datasheet Download
H516005100J0G.pdf
Availability of H516005100J0G
QUANTITY
H516005100J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of H516005100J0G
Internal Part NumberEIS-H516005100J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
TypePlug, Male Pins
Number of Positions16
Positions Per Level16
Number of Levels1
Pitch0.300" (7.62mm)
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG12-26 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H516005100J0G
Related LinksH51600, H516005100J0G Datasheet, FFF Distributor
H516005100J0G Details Description
Related parts for H516005100J0G
IDC CABLE - CKR50G/AE50G/CKR50G datasheet.pdf
IC ENCORE MCU FLASH 4K 28DIP datasheet.pdf
FIXED IND 16UH 230MA 1.8 OHM TH datasheet.pdf
IC CLK BUF DDR 250MHZ 1CIRC datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 630V X7R 1206 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 100MA 0603 datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 200PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 24QFN datasheet.pdf
CAP FILM 0.01UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf