Omron Automation & Safety H7BR-BW-AC24/DC12-24
H7BR-BW-AC24/DC12-24 picture photo
Mfg. Part Number
H7BR-BW-AC24/DC12-24
Brief Description
COUNTER LCD 6 CHAR 24V PANEL MT
Datasheet Download
H7BR-BW-AC24/DC12-24.pdf
Availability of H7BR-BW-AC24/DC12-24
QUANTITY
H7BR-BW-AC24/DC12-24 Order Process
Ship out your order
Specifications of H7BR-BW-AC24/DC12-24
Internal Part NumberEIS-H7BR-BW-AC24/DC12-24
Count Rate30Hz, 1kHz, 5kHz, 10kHz
Display Characters - Height-
Input TypeNo Voltage, Voltage
Output TypeRelay, Solid State
Voltage - Supply24VAC, 12 ~ 24VDC
ResetExternal, Front Panel, Programmable
Panel Cutout DimensionsSquare - 68.00mm x 68.00mm
Ingress ProtectionIP54 (Face)
Operating Temperature-10°C ~ 55°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H7BR-BW-AC24/DC12-24
Related LinksH7BR-BW-AC, H7BR-BW-AC24/DC12-24 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
H7BR-BW-AC24/DC12-24 Details Description
Related parts for H7BR-BW-AC24/DC12-24
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 500MW DO35 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT FLASH 16KB 32-SDIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 14.7 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 22POS datasheet.pdf
CAP ARRAY 15PF 50V NP0 0504 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf